Domácí pracovny, kanceláře

V současné době jsou domácí pracovny a kanceláře prostorem pro práci z klidu domova. Je vhodné mít klidný prostor nebo kout s pracovním stolem, počítačem a vhodným doplňkovým nábytkem pro ukládání šanonů a papírů. Domácí pracovny nejsou využívány jen pro práci z domova. Věnujeme se v nich svým koníčkům a řešíme v nich domácí administrativu. Slouží jako administrační zázemí prakticky všem členům rodiny. 

Dobře řešená pracovna má vytvořit příjemnou pohodu a poskytnout vhodné podmínky k potřebné koncentraci. Zároveň musí její dispozice respektovat Vaše zdraví. Nábytek na míru Vám dokážeme vytvořit perfektně, přesně podle zadání a požadavků, ať se jedná o kancelář, nebo pracovnu.

Správná ergonomie domácí pracovny

I domácí pracovny potřebují vyhovovat požadavkům na zdravé sezení, aby naše záda netrpěla. Víme, jak Vaši kancelář či pracovnu navrhnout tak, aby byla dodržena ergonomie a Vy se tak mohli naplno věnovat práci bez potíží.

Výška stolu se má pohybovat kolem 70 cm, deska by neměla mít rozměry menší než 80 cm hloubky a 120 cm šířky. Miniaturní počítačové stolky nenabízejí dostatečný komfort, který nutně potřebujete při práci s počítačem. Stůl by měl být situován tak, aby na něj ze správné strany dopadalo denní světlo (u praváka z levé a u leváka z pravé strany) a sedící mohl zároveň prohlédnout celou místnost a měl přehled o situaci u vstupních dveří.

Správná židle k pracovnímu stolu by měla být pevnou oporou pro záda, bederní páteř, krk i ramena. Sezení v dokonalé poloze znamená vzpřímená záda, lokty i kolena ohnuté v úhlu 90 stupňů a chodidla opřená o zem nebo o podložku.

Při zařizování pracovny řešíme v rámci dispozic také svítidla. Celkové stropní osvětlení musí být doplněno stolní lampou, která vrhá dostatečně silné světlo a nezpůsobuje stíny. Intenzitu světla si určete podle vlastní potřeby, některé aktivity vyžadují velmi silné světlo, jiným stačí světla méně. Obecně se pro práci doporučuje intenzita osvětlení v rozmezí 150 až 500 lx, přičemž hodnota 300 luxů zhruba odpovídá 60W žárovce ve vzdálenosti 50 – 60 cm s přidaným celkovým osvětlením.

Kontaktujte nás a nechte nás vytvořit Vaši domácí kancelář na míru!

Do výroby kuchyní dáváme všechno.
Kuchyně i kuchyňské vybavení Vám zajistíme na míru a v nejlepší kvalitě!