Suché dřevo je základ

Tento sortiment naleznete u obchodního partnera na krbynejdl.cz

Hlavním činitelem pro dobré spalovaní a tím dosažení optimálního vytopení domu je druh a stav paliva, které použijeme, v našem případě je to dřevo.  Použijeme li nevhodné dřevo nejen že si moc nezatopíme, ale také si zaděláváme na problém spojený se zanášením kouřovodu a komínu. Tím snížíme výkon krbové vložky  nebo kamen. Měli bychom dbát na dobré uskladnění, ať už se jedná o dřevěná polena, dřevěné brikety nebo pelety.

KrbyNejdl Drevo

KrbyNejdl Drevo

 

Důležitým prvkem je vlhkost dřeva. Pokud použijeme navlhlé dřevo, snižujeme tak výkon,  který vyprodukuje. Dřevo, které je řádně vysušené vyprodukuje až dvojnásobek tepelné energie než dřevo vlhké či dokonce čerstvé. Vlhké dřevo obsahuje velké množství vody pod kůrou až 70%. Při spalování  vynaložíme na vodu obsaženou ve dřevě velké množství tepelné energie, aby se voda odpařila, kterou bychom mohly použít na vytápění. Dalším záporem, a to velkým, je nedokonalé spalovaní. To způsobuje tvorbu dehtu a zanáší pohledové sklo a celou krbovou vložku.

KrbyNejdl krb v dome

KrbyNejdl krb v dome

 

K eliminaci předešlých prvků bychom měli zásoby dřeva pořídit co nejdříve po zimě. Dobře je uskladnit v suchém a větraném prostoru krytem před deštěm a dát dřevu možnost pořádně proschnout před nadcházející topnou sezonou. Suché dřevo vysychá v ideálním případě až 2 roky a to stále obsahuje okolo 20% vlhkosti, takže bychom se měli podívat po starším dřevě.. ne čerstvě pokáceném. Při uskladnění můžeme dřevu napomoci  tím, že jej nasekáme na menší polena, které rychleji vysychají.

To by jsme měli něco málo o vlhkosti… navštivte nás na stránkách Krby Nejdl , kde si můžete přečíst příští pokračovaní….podíváme se na druhy dřeva a jejich přibližné ceny.

Do výroby kuchyní dáváme všechno.
Kuchyně i kuchyňské vybavení Vám zajistíme na míru a v nejlepší kvalitě!

Infolinka

  • 603 259 993

Poslat poptávku

 

cforms contact form by delicious:days