Sklokeramické varné desky

Ohřev je zajišťován buď halogenovými trubicemi, nebo hi-light tělesy, která se dokáží rozehřát během několika sekund. Po vypnutí ploténka ještě nějaký čas hřeje, je tedy možné využít zbytkového tepla a šetřit tak energii. Sklokeramické varné desky mají celou řadu funkcí pro zvýšení bezpečnosti. Indikace zbytkového tepla svítí do té doby, než teplota ploténky nepoklesne pod 60 °C. Některé varné desky se samy spustí poté, co na ně položíte nádobí, a zase se vypnou, když nádobí odstraníte.

Sklokeramická varná deska

pro ohřev také využívá topnou spirálu, navíc však ještě infra záření

  • disponuje celou řadou funkcí: rozličné možnosti ovládání (dotyková tlačítka, elektronika, klasická kolečka…), udržování teploty pokrmu, bezpečnostní vypínání, dětské pojistky, automatické vypnutí, informační panely (teploty, zapnuté funkce…) a další
  • pěkný design, ale složitější údržba (vše musí z povrchu okamžitě zmizet)
  • povrch je křehký, uniká příliš mnoho zbytkového tepla
  • vyšší náklady na vaření

Pokud se rozhodnete pro sklokeramickou varnou desku, tak se při výběru zaměřte i na to, zda se varná plocha sama dokáže přizpůsobit velikosti nádoby. Je to jedna ze skvělých vychytávek. Sklokeramické varné desky jsou náchylné k mechanickému poškození. Udržujte desku čistou a veškeré připečené zbytky jídel co nejdříve odstraňte.

Do výroby kuchyní dáváme všechno.
Kuchyně i kuchyňské vybavení Vám zajistíme na míru a v nejlepší kvalitě!