Vestavné trouby

Trouba je spotřebič, bez kterého bychom si kuchyň jen těžko dokázali představit. Slouží nejen k pečení, ale také ke grilování, sušení či ohřívání. Trouby se dělí do několika kategorií podle zdroje tepla či umístění v kuchyni. Je nutné vybrat vždy takovou troubu, která bude vyhovovat vašim požadavkům a potřebám.

Plynové trouby

Plynové trouby se vyrábějí především v kombinaci se sporákem, ale lze je pořídit i samostatně. Teplota pečení se většinou pohybuje v rozsahu 150 – 260°C. Plynové trouby také bývají vybaveny automatickým vypnutím plynu při zhasnutí hořáku.

Elektrické trouby

Elektrické trouby nabízejí mnohem širší výběr než trouby plynové. Existují trouby klasické, horkovzdušné, s grilem, multifunkční či kombinované. Podle potřeby lze zvolit troubu vestavnou, volně stojící, kombinovanou se sporákem či varnou deskou. Vestavné trouby lze instalovat do libovolné výšky, čímž je zaručena jejich snadná obsluha. Elektrické trouby bývají pro přehlednost vybaveny informačním displejem a osvětlením vnitřního prostoru trouby. Pro zvýšení bezpečnosti mají některé trouby zabudovaný systém pro ochlazování madla a dvířek.

Mikrovlnné trouby

Mikrovlnné trouby pracují, jak název napovídá, na principu mikrovln. Ty rozechvívají molekuly uvnitř jídla, čímž dochází k jeho ohřevu. Moderní mikrovlnné trouby ovšem neslouží pouze k ohřevu, ale dá se v nich také velmi chutně vařit. Mikrovlnné trouby se vyrábí v mnoha provedeních a s různými funkcemi. Lze pořídit mikrovlnné trouby vestavěné či volně stojící.

BauknechtSiemensMiele

 

Do výroby kuchyní dáváme všechno.
Kuchyně i kuchyňské vybavení Vám zajistíme na míru a v nejlepší kvalitě!